Tworzyć sztukę. Jesteś artystą.

Tworzyć sztukę. Jesteś artystą.

Ludzie mają niesamowitą zdolność tworzenia niczego, bez względu na to, jak małe, z niczego. Każda okupacja – od malarza po przedsiębiorcę, nauczyciela do szefa kuchni – wymaga od nas wyobrażania, tworzenia i wykonywania pomysłów. I to właśnie przyniósł nam to do tej pory.

Nie bierz swojej zdolności do odkrywania, odkrywania i tworzenia dla pewności.

Sztuka to dzieło osoby, która chce wytłumaczyć, wymyślać, powodować reakcję, łączyć, zmieniać perspektywę, poprawić projekt i zmienić sposób działania. I tak, może nie działać, ale jest to krok w dobrym kierunku, który przyczynia się do ewolucji i transformacji człowieka.

Sztuka to nie tylko płótno czy galeria. To wszystko wokół nas. Sztuka jest tym, co robimy, gdy robimy wszystko, co najlepsze.

Augustín Fuentes, autor książki „Kreatywna iskra”: Jak wyobrażają sobie ludzie wyśmienitą „mówi, że nie ma lepszego sposobu na wyginanie mięśni kreatywności niż robienie sztuki. On mówi:

Bez sztuki nie jesteśmy ludźmi. Zdolność wyobrażania sobie i wyobraźni oraz jej urzeczywistnienia w rzeczywistości jest jedną z rzeczy, które są naprawdę charakterystyczne dla ludzi.

Niezależnie od tego, czy maluje się, buduje samoloty, czy też określa, jak zrobić wypłatę do końca miesiąca, wszystko to wynika z tej samej zdolności twórczej. I nie ma lepszego sposobu na wyginięcie mięśni kreatywności niż robienie sztuki, eksponowanie na sztukę i myślenie o sztuce.

Masz możliwość zabrania niczego i przekształcić ją w coś magicznego. Coś, co zwiększa wartość życia innej osoby. Coś, co w was wychodzi najlepiej. To kreatywność. Twoja zdolność do tworzenia i zepsucia we wszechświecie jest poza zasięgiem.

art

Oto jak Seth Godin definiuje sztukę:

Sztuka jest oryginalnym prezentem, połączeniem, które zmienia odbiorcę, ludzką zdolność do różnicowania. Sztuka nie jest obrazem, a nawet wierszem, to coś, co każdy z nas może zrobić. Jeśli masz kontakty z innymi, masz platformę, aby stworzyć coś nowego – coś, co zmienia wszystko. Nazywam to sztuką.

Sztuka jest przeciwieństwem trygonometrii. Sztuka nie postępuje zgodnie z instrukcjami, instrukcją obsługi lub szefem. Zamiast tego sztuka jest bardzo ludzkim czynem tworzenia niepowtarzalnego, łączącego się z inną osobą na poziomie ludzkim. Widzimy, że coraz więcej rynków nagradza sztukę pięknie i przekaże pracę zgodną z najniższym oferentem.

Nie jesteś gotowy, ale i tak zacznij!

Picasso nigdy nie osiągnął pełnego mistrzostwa. Mozart nigdy nie osiągnął pełnego mistrzostwa. Kobe Bryant nie osiągnął pełnego mistrzostwa. Nikt nie może osiągnąć doskonałości. To niemożliwe. Ale codziennie pojawili się, aby dzielić się z nami. Nigdy się nie powstrzymali. Idealny pozwala zapobiec, zadawać więcej pytań, zabezpieczyć i generalnie unikać robienia czegokolwiek, co może się nie powieść.

Technologia i wszystko, co ułatwia nam dzielenie się naszą pracą, to ludzie, którzy nie są mądrzejsi od ciebie. Możesz do niego dodać. Możesz to zmienić. Może nie być w stanie przewidzieć przyszłości, ale możesz pomóc w jej kształtowaniu.

Steve Jobs raz zrobił głębokie i inspirujące oświadczenie o tworzeniu sztuki i stworzeniu czegoś, co głęboko się obchodzi.

Powiedział:

Życie może być znacznie szersze, gdy tylko odkryjesz jeden prosty fakt, a więc wszystko to, co nazywasz życiem, zostało utworzone przez osoby, które nie były mądrzejsze od ciebie. Możesz to zmienić, możesz to wpłynąć, możesz budować własne rzeczy, które inni mogą wykorzystać.

W chwili, gdy rozumiesz, że możesz sobie wyobrazić życie, a właściwie coś, wiesz, jeśli wpadniesz, coś wyłoni się z drugiej strony, możesz ją zmienić, możesz ją uformować.

Wykorzystaj olbrzymie możliwości, jakie oferuje wiek informacji. Masz wszystko, co musisz zrobić, aby coś było znaczące. Coś, o czym głęboko się troszczysz. Nie musisz być dobry kiedy zaczniesz. Ale to ważne, że zaczynasz.

A kiedy zaczniesz, szanuj siebie i swoje prace, aby na tyle rozwiązywać problemy. Nie pozwól sobie na samozadowolenie, aby obrabować cię od lat zaangażowania i wypełniania wkładu.

art

Wyraź sobie śmiało

· Zacznij blog, którego głęboko się troszczysz.

· Pisać książkę. Lub ebook. Samopublikuj.

· Napisz wiersze i publikuj je w internecie.

· Utwórz aplikację, która rozwiązuje problem lub frustrację. Poznaj świat i blog o tym.

· Spróbuj czegoś, czego zawsze obawiałeś się spróbować i umieścić go na wideo. Bądź sobą, głośno.

· Uruchom firmę, która wykonuje usługę, której zawsze chcesz, lub że jesteś sfrustrowany w innych firmach, ponieważ serwis jest do bani.

· Zrób muzykę, która sprawia, że inni chcą płakać, śmiejąc się, tworzyć.

· Twórz gry wideo online oferujące darmowe spiny za rejestracje bez depozytu.

· Inspirować innych poprzez inspirowanie.

· Naucz młodych ludzi robić niesamowite rzeczy.

· Napisz grę, zmusić innych do działania, nagrywać.

· Pomóż innym robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie mogła robić.

· Czytaj i przeczytaj, a następnie napisz.

· Zrób coś dobrego i poproś innych, aby to przekazały. Bądź głęboki.

· Dotrzyj do tych, którzy są sfrustrowani, przygnębieni, zły, zagubieni, smutni, zranieni. Bądź głosem dla tych bez jednego. Nauczyć się, robić, a potem uczyć.

· Weź dużo i dużo zdjęć. I dzielić się nimi.

· Uruchom podcast. Wywiad ludzi wpływających.

· Gotuj wspaniałe jedzenie i podziel się nimi.

· Bądź konsultantem. Pomóż kogoś znaleźć znaczącą pracę.

· Daj ludziom przejażdżkę samochodem. Użyj Uber na swoją korzyść.

· Uruchom sklep internetowy w Shopify. Tworzyć i sprzedawać rzeczy na Etsy.

· Naprawdę, naprawdę dobrze. Praktykuj dużo. Dużo.

· Zacząć teraz.

Pierwszym krokiem jest podjęcie jednego

Największą przeszkodą dla nas wszystkich jest nurkowanie w naszym własnym potencjale i postrzeganie samych siebie jako niewiarygodnie piękne i utalentowane osobowości. Wszyscy mają opowieść, a także unikalny i odrębny talent.

Wypełnia się samopoczucie. Daje innym nadzieję i wiarę w siebie.

Więc, proszę sztuki! Kiedy, jeśli nie teraz? Świat potrzebuje bardziej autentycznej artystycznej ekspresji, wyrażającej się z głębi. Wyrażenie duszy. To, co robisz ma znaczenie, nie to, co myślisz, powiedz lub zaplanuj.

art

Wielkie odkrycia często ewoluują jako powolne przeczucia, dojrzewają i łączą się z innymi pomysłami w czasie.

Daj sobie czas, aby zastanawić się, co jest możliwe i sprawić nawet najmniejsze ruchy w tym kierunku. Nawet jeśli wykonujesz powolne kroki. Lepiej niż nie próbować!

Masz ograniczony czas skupienia, czas i energię, aby zaoferować świat i nigdy nie można go odzyskać po wydaniu. Nie marnujesz czasu, rozpaczając przeszłość lub czekaj zbyt długo na ruch, ponieważ nie jesteś gotowy. Nikt nigdy nie będzie gotowy.

Zamiast tego pragnę skupić się na tym, co dalej. Co można zrobić dzisiaj, a nie jutro. Co możesz nam pokazać. I podejście do pracy z myślą „Co mogę zaoferować?” Zamiast „Co mogę dostać?” To samo w sobie może zmienić samą istotę twojego zaangażowania.

Ostatecznie Twoje życie będzie mierzone przez to, co dałeś, a nie to, co otrzymałeś i co myślisz o robieniu. Nie to, co teraz myślisz! Ale przez to, co teraz robisz, akcja, którą zrobisz jutro.

Wielka praca, podobnie jak zdrowe portfolio finansowe, wymaga czasu, aby dojrzewać. Twoje najlepsze prace wyłonią się z zainteresowaniem, czasem i strategicznym działaniem pacjenta.

Masz jedno życie. Jesteś artystą. Nie tylko spraw, by życie stało się dziełem sztuki. Kiedy jesteś artystą swojego życia, przypomina Ci stale, że twoje życie jest Twoją odpowiedzialnością. Daj to wszystko, co masz.